Co chci uplést aneb moje tipy na jarní (a letní) pletení

5. 6. 2017

Až nehorázně dlouhý část trávím na Ravelry, YouTube a různých pletařských stránkách, kde prohlížím všechny ty povedené svetry, trička, topy… A snad u všech si obdivně říkám: Tohle musím uplést!

Pak procházím elektronické obchody, porovnávám, vybírám, prohlížím materiály, čtu recenze a následně počítám možnou spotřebu. Je to všechno nekonečně dlouhý kolotoč, který někdy i několikrát opakuji jen kvůli své nerozhodnosti. Fakt, že se mi něco líbí, ještě neznamená, že upletený svršek budu nosit.

Co bych ráda upletla, ale zatím si nejsem úplně jistá, jestli bych to všechno unosila?

Michelada

V letním čísle magazínu Pompom z roku 2015 vyšel mimo jiné návod na zajímavé tričko upletené z merina. Ještě víc jsem si zamilovala barvu topu, která se podobá stejnojmennému mexickému koktejlu. Ten se připravuje z mexického ležáku, rajčatového džusu, worčestrové a sojové omáčky, limetky a špetky soli. Musím ho někdy vyzkoušet, stejně jako top Michelada, na který se pomalu chystám.

Síťované ponožky

Pod přezdívkou Knitsafari najdete na sociálních sítích povedené fotky a také blog s návodem na síťované ponožky z lurexu. A protože si nedokážu představit ponožky z tak nepohodlného materiálu v praxi, plánuji je uplést z příjemnější příze v černé barvě.

Svetr jako od Sarah Lund

Na začátku jara jsem se sledovala třetí a poslední sérii populárního dánského seriálu Forbrydelsen s hlavní postavou Sarah Lund, kterou kostyméři oblékli do jednoduchých svetrů s norskými vzory. Kdyby byl na jejím místě muž, nejspíš by nikdo oblečení neřešil. Její svetry jsou skvělou inspirací, ale norské vzory zatím odkládám na pokročilejší pletařské období.

BEPPU Top

Jednoduchý top se vždycky hodí, zvlášť v létě. Návod na tento jsem navíc našla zdarma ke stažení na Ravelry.

Slushies Top od We Are Knitters

Jde asi o nejprodávanější top tohoto jara od We Are Knitters prodávaný v DIY sadě spolu s materiálem, kvalitní pima bavlnou. Tyhle sady jsou na můj rozpočet poměrně drahé. Navíc pochybuji, že pod topem neprosvítá spodní prádlo, ale na fotkách vypadá dobře.

Goode

Tento svetr navrhla Julie Hoover, jejíž návrhy jsou volné, oversized, ale na první pohled velmi praktické. Top Goode lze podle mě uplést z jakéhokoliv materiálu, z vlny na podzim a v zimě nebo z lenu či bambusu během léta.

Stripy Coco Mariniere

Proužkovaný top od Wool And The Gang už je tak trochu klasika. Na oficiálních fotkách jsem z něj nadšená, z fotek hotových topů od pletařek už trochu méně. Nevím, čím to je, ale návrhy Wool And The Gang nesedí úplně každému.

Cap Sleeve Lattice Top

Kdo by chtěl teplé oblečení bez rukávů? ptal se mě přítel. Dokážu si představit situace, kdy se mi podobný top bude hodit. Jak jsem se popasovala s prvním náročnějším pletařským projektem, si můžete přečíst ve speciálním článku.

Cuzco Sweater

Když jsem začínala plést, měla jsem v hlavě představu teplých a huňatých svetrů, které budu vyrábět jako na běžícím pásu. Jednoduchých svetrů není nikdy dost a Cuzco Sweater od We Are Knitters z baby alpaky patří mezi moje favority.

Co plánujete plést vy?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr