Co chci uplést vol. 2: moje tipy nejen na letní pletení

26. 6. 2017

Od předchozích tipů na jarní pletení mi přibylo o trochu víc pletací práce. ale pořád nacházím spousty vzorů, které bych někdy chtěla realizovat, i když tuším, že bych stejně všechny ty povedené kousky neunosila…


Léto sice už začalo, ale pořád jsem se barevně neodvázala, jak vidíte, a zůstávám věrná své oblíbené modré, zelené nebo šedé.

MOTÖRHEAD TOP

Proužkovaný top jsem objevila nejspíš na Etsy, kde si můžete koupit vzor za v přepočtu okolo 130 korun. Nevýhodou je španělština, v níž je vzor psaný. Google Translator to jistí, případně domluva s autorkou.

Pop Life Cardigan

Jednoduchý kardigan od Wool And The Gang seženete v setu s přízí Billie Jean. Ta byla vyrobena v rámci projektu The New Denim Project z odpadu vznikajícím při zpracování denimu, tedy výrobě džínsů a dalšího oblečení.

Šála Dotted Rays

Stephena Westa všichni milují, zdá se mi. Nebo téměř všichni. Pletení šál a šátků mě sice zatím příliš neláká, ale co není, může být. Tento vzor je k sehnání třeba na Ravelry.

Rockaway Dress

Po minimalistických pletených šatech pokukuji už dlouho, ale nejsem si jistá, jestli mi bude sedět jejich rovný střih. Tak či onak… Rockaway Dress stále okukuji na stránkách Wool And The Gang.

Greco

Volný top Greco jsem našla v časopisu Pom Pom Quarterly z roku 2015,  o němž jsem nedávno psala. Autorka vzoru pletla s přízí BC Garn Allino, která je k dostání i v Česku.

Perkins Cove Pullover

Na mě nezvykle jemný až romantický svetr by se hodil k rozevláté sukni i kraťasům.

Shine Cotton Tee

Vzor na tohle oversized tričko najdete zdarma ke stažení na Ravelry. Zatím bohužel jen v japonštině, a tak doufám, že ho autorky jednou skutečně přeloží do angličtiny.

Sabrina Sweater

Svetr s bublinami jsem ještě nepletla, ale myslím, že něco tak vtipného rozhodně musím vyzkoušet. Už jen proto, že v obchodech nic podobného neseženete. Svetr jménem Sabrina prodávají spolu s přízí We Are Knitters.

Addicted To Love Cardigan

Kromě kochání se na Ravelry stíhám i samotné pletení. Pletu kardigan z lyocellu od Wool And The Gang, který si můžete prohlédnout v pravém dolním rohu úvodního obrázku. O mých zkušenostech s přízí z tencelu jsem už psala:

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr