Kamenné prodejny s přízemi. Kde hledat v Praze?

24. 7. 2017

Přízi nakupuji nejradši na internetu. Důvodů je hned několik: širší výběr, možnost sehnat kvalitnější materiál na pletení, čas na rozmyšlenou i pohodlí domova. Nakupování na internetu má však svá úskalí, zvlášť když jste začátečník a přízi si chcete osahat.

Které prodejny jsem zatím navštívila?

Galanterie v OD Kotva a Palladiu

Galanterie najdete i v nákupních centrech, zjistila jsem jako teoreticky vybavená začátečnice s nulovými zkušenostmi. Právě do galanterií v Kotvě a Palladiu na náměstí Republiky vedly moje kroky vůbec poprvé. Obchod v Palladiu, na úrovni stanice metra, má podle mě větší výběr jehlic, což se může hodit. Koupila jsem tu německé jehlice značky Addi by Selter a u nich už zůstala.

V obou zmíněných prodejnách jsou k dostání příze značky Austermann a Schoeller+Stahl. Z jejich příze jsem pletla svou vůbec první šálu, která však nevydržela první ruční praní a dnes bohužel vypadá trochu uboze. Často tu seženete směsové příze, ty 100% přírodní jsou podle mého odhadu spíš v menšině.

MarLen

Nejen příze, ale i krásné látky jsem objevila nedaleko Národního divadla, v ulici Karolíny Světlé. Elektronický obchod na mě působí chaoticky, v tom kamenném se také nevyznám. V MarLen jsem ale zatím nenakupovala.

Moje klubko

Kamenná prodejna bývá otevřena přibližně čtyři hodiny denně. Najdete ji nedaleko Anděla, u zastávky Klamovka. Prodavačka (majitelka?) si s vámi ráda popovídá a poradí. Seženete tu říze Garnstudio DROPS, které jsou oblíbené pro dobrý poměr cena/kvalita.

Stoklasa

Do Stoklasy, sítě obchodů s materiály pro DIY, jsem dřív chodila pro korálky a komponenty. Příze tu mají spíš za okrajovou záležitost, většinou ze syntetických materiálů. Lepší výběr mají v on-line obchodu.

Kam chodíte vy? Znáte nějaký další obchod, který stojí za návštěvu? Dejte mi vědět.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr