Když konec znamená nový začátek. Doslova

13. 7. 2017

Pletete, pletete, pletete… Třeba týden. Nebo měsíc. Pak všechny ty kusy sešijete a zjistíte, že vám upletený kousek nepadne. Nebo že se v něm necítíte.

Výsledky pletení můžou být stejné jako zkoušení v kabince některého z mnoha obchodů s oblečením. Něco se vám líbí, chodíte okolo, pak si zmíněnou věc vyzkoušíte a zjistíte, že tomu něco chybí, nebo naopak přebývá. To se stalo mně, bohužel ne v obchodě, ale doma, když jsem konečně sešila svůj dlouhou dobu pletený kardigan z tencelu.

Možná jsem měla uplést volnější rukávy. A nebo jsem měla zvolit úplně jiný vzor a pustit se do něčeho, co skutečně považuji za svůj styl? Myslím, že podobné otázky si klade kdejaká pletařka.

Po měsíci práce jsem tedy kardigan pomalu rozpárala (zpočátku spíš vztekle a rychle) a rozhodla se uplést letní top. Snad ho zvládnu dokončit ještě do konce měsíce, abych si v něm mohla užít teplé letní dny a večery.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr

2 komentáře pro “Když konec znamená nový začátek. Doslova”

  1. Tak to je nemilé. Já se nedávno vrátila k pletení po 20 letech. Pletla jsem pro mé děti, když jsem byla na mateřské. Teď mám pletení jako relax. Hodně věcí pletu pro dceru a někdy se mi stane, že jí to nesedí a musím upravovat, což mě fakt nebaví. Taky se mi stalo, že jsem omylem dala prát do pračky háčkovaný svetřík (na kterém jsem s přestávkami pracovala rok, protože se mi v určité fázi rozpracovanosti omrzel) a ten potom putoval do popelnice. Divila jsem se proč Vlněné sestry pletou pořád šátky, ale po několika, ale po několika pletacích zkušenostech se už nedivím. Máte hezký blog, je takový…čistý a uklizený. Přeji hodně úspěchů s jehlicemi Magda.

    1. Děkuji za pochvalu a také přeji hodně štěstí při pletení.
      Ano, těm šátkům se také pořád divím, ale nějaký mám už také na seznamu. A navíc se mi začala líbit představa doma upletených ponožek…