Malabrigo Sock. Láska na první dotek

21. 4. 2018

Malabrigo. Tak zní název značky příze, o které jsem se toho už tolik dočetla od pletařek a pletařů na internetu, Facebooku, Instagramu a vlastně téměř všude. Jako by snad každý alespoň někdy z této příze něco upletl. Nějakou dobu jsem jí však odolávala.

Malabrigo je rodinná firma, kde přízi vyrábí a barví ručně. Právě ruční barvení má za následek, že příze v sobě může mít různé barevné přechody. Nevypočitatelnost této příze někoho fascinuje a láká, zatímco já jsem se držela trochu stranou, protože v oblékání jsem spíš minimalistka upřednostňující jednolité a jasné barvy.

Narazila jsem ještě na jeden možný problém. Pokud přízi doobjednáte, následující šarže může mít třeba úplně jiné zabarvení, byť koupíte přízi se stejným barevným označením.

Jenže pak jsem objevila návod na Micheladu, jarní svetr či tričko s krátkými rukávy, pro který jsem nakonec k Malabrigu svolila. Tenhle vzor je totiž jako navržený pro Tiziano Red, jednu z mnoha barevných variací Malabriga Sock.

Klubko Malagrigo Sock ležící na parketách

Už teď vám můžu prozradit, že Malabrigo je láska na první dotek. Merino je neskutečně jemné a lehoučké, přesto odolné a velmi dobře se s ním plete. Odolává i mému neustálému párání a přeplétání, během něhož příze vypadá jako netknutá.

Přesto všechno tak trochu doufám, že svůj svetr rychle dopletu, protože plést oblečení na jehlicích o velikosti 3,25 mm, to je skutečná časová výzva.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr