Moje dvě poprvé s Tinou: stužková příze a lyocell

18. 6. 2017

Už jsem se zmínila o přízi ze 100% lyocellu, která podle týmu Wool And The Gang chladí víc než len a leskne se více než hedvábí. S hedvábím se podle mě trochu sekli, ale jinak mají pravdu. Jak se s přízí Tina Tape plete?


Snadno, což bych u příze, za kterou zaplatíte 11,70 eur za klubko, pokud se právě nerozhodnete nakoupit zvýhodněný DIY kit, očekávala.

Pletení se stužkovou přízí

Jak už název napovídá, jde o stužkovou přízi o šířce asi 0,5 cm, s níž pletu vůbec poprvé. I na Ravelry mi přistál nesmělý dotaz (a také první komentář vůbec, hurá!), zda si nemusím při pletení dávat pozor na přetáčení příze.

Nemusím, zjistila jsem po několika prvních řadách. Spíš se někdy snažím, aby příze klouzala po jehlicích v plné šířce. Jenže během večerních nebo nočních soukromých pletacích seancí už na podobné detaily nemám energii, pletu a víc neřeším.

Když se příze zacuchá…

Jediné, co bych Tině vytkla, je zacuchání se. Sledovala jsem seriál, soustředila se víc na děj než na pletení a…  Udělala jsem chybu, po které bylo třeba několik řad vypárat. Pustila jsem se tedy horlivě do párání a až následně zjistila, že se vypáraná příze změnila v zacuchaný chomáč. Potýkala jsem se s ním celý večer, ale moje trpělivé rozmotávání nakonec zvítězilo. Po téhle příhodě už si dávám pozor, vím, kdy mě Tina může podrazit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr