Oboustranná šála podle Purl Soho. Zn. potůčková

17. 1. 2018

Někdy v říjnu jsem si říkala, že by se mi hodila jiná než šedá nebo tmavě modrá šála. Vím, že tmavě zelená šála, pro kterou jsem se nakonec rozhodla, nepatří mezi velké barevné úlety, ale k černému kabátu se hodí, zaujme vzorem a nekousavá 100% vlna zahřeje.
Zas jsem se pustila do pletení podle návodu Purl Soho. Možná si říkáte, že pletu podle vzorů této firmy až příliš často a asi tomu tak skutečně je, jenže to má jasný důvod. Vzory od Purl Soho mi přijdou dobře popsané, a tak nemusím dlouho přemítat, jak to autor vlastně myslel.

Po dlouhém váhání jsem si vybrala vzor Reversible Rivulet Scarf, tedy vzor na oboustrannou šálu, která svými malými copánky může připomínat potůčky nebo vlnky.

Pletení prvních copánků při sledování seriálu

Zatímco výsledek působí poměrně sofistikovaně, pletení bylo překvapivě jednoduché. Za chvíli jsem si vzor zapamatovala a pak už bylo pletení jen otázkou času. Reversible Rivulet Scarf je jedna z těch šál, kterou můžete plést a současně alespoň napůl oka sledovat seriál. Pokud jste pletení copánků nikdy nezkoušeli, tahle šála je ideální příležitost s tím začít. V návodu je vše popsáno a práce s pomocnými jehlicemi se dá na podobně nenáročném vzoru lehce nacvičit.

K pletení jsem si vybrala přízi Reggae Solid značky Schoppel-Wolle, konkrétně barvu číslo 5100M, kterou výrobce pojmenoval Aqua Mélange.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr