Předsudky o pletení. „Ale jdi, to je zábava pro babky“

4. 1. 2018

Když jsem s pletením před rokem dvěma začínala, překvapilo mě, kolik lidí si myslí, že jde o zábavu pro babičky.

Začala jsem se učit plést, svěřila jsem se jednomu svému kamarádovi s nadšením. Tehdy jsem dokončila svou vůbec první šálu.
Ale jdi, není to zábava pro babky? opáčil překvapeně.

To bylo poprvé, kdy jsem narazila na rozpačité přijetí pletení ze strany mých známých a kamarádů. Zatímco někteří na pletení pohlíželi neutrálně nebo jako část mého světa, ve kterém se chci chovat férověji, jiní jen nechápavě kroutili hlavou.

Pletení se navíc čas od času stává terčem vtipů, protože je považováno za příliš nudnou disciplínu, které se věnují jen babičky. A ty se přece často věnují podivným zálibám, jenž mnozí považují za nudné a usedlé, nebo se pletu?

Hned 1. ledna 2018 mi do e-mailové schránky přiletěl newsletter britského obchodu s přízí a vzory Wool And The Gang, který letos slaví 10. výročí založení. Obchod, jenž mě přivedl k pletení, ukazuje, že pletení může být cool a sexy. Vždyť i nejtlustší vlněná příze, kterou na stránkách obchodu najdete, nese příznačný název Crazy Sexy Wool.

V Česku narážím na stále nové a nové internetové obchody s přízí a stylové pletařky. Ale zatímco domácí výroba kosmetiky nebo šití je čím dál populárnější, pletení se do povědomí veřejnosti nedostává.

Tak snad se to letos alespoň trochu změní. Krásný rok 2018 nejen všem pletařkám přeje Šárka, TotallyWool

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr