Příze Rowan Felted Tweed DK. Proč skončila v mrazáku?

11. 1. 2018

Během podzimu jsem pletla pánskou šálu a vybrala pro ni přízi Rowan Felted Tweed DK. Poprvé jsem pletla pánskou šálu a poprvé jsem vybrala přízi od firmy Rowan. Jak se mi pletlo?

Felted Tweed je směsová příze složená z 50 % merina, 25 % alpaky a zbylých 25 % tvoří viskóza. Podle výrobce se hodí k vyplétání norských vzorů, pruhů a pro hry se zemitými barvami, v nichž se příze vyrábí.

Plstěný styl bez plstění

Barva s názvem Seasalter, kterou jsem zvolila, působí lehce plstěným dojmem. Klubka se prodávají po 50 gramech o návinu 175 metrů. Ta svá jsem si vybírala podle recenzí na Ravelry a internetových diskuzí. Nakupovala jsem on-line, protože zatím bohužel neznám žádný kamenný obchod v Praze, který by příze značky Rowan prodával.

Jako vždy jsem nakonec musela přízi přiobjednat, ale v tom naštěstí nebyl problém. Přízí značky Rowan najdete i na českých e-shopech poměrně dostatek.

Mrazák jako poslední záchrana před kousavou přízí

Felted Tweed DK je barevně krásná příze, která může podtrhnout jakýkoliv vzor. Bohužel mě trochu zklamala svou jemností, nebo spíše drsností. Nepatří sice mezi skutečné kousavky, ale už jsem pletla i z příjemnějších materiálů.

Hotovou šálu jsem před věnováním raději nechala několik hodin v mrazáku, aby tvrdá vlákna změkla. Nevím, jestli jde o osvědčenou radu, ale v případě kousavých vlněných ponožek se mrazák ukázal jako výborný pomocník.

Samotná šála nakonec slavila úspěch a obdarovaného potěšila, nosí ji a prý nekouše. Možná jsem tedy jen přecitlivělá vůči kousavým vláknům. Příště si však raději pro pletení šály vyberu jinou přízi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr