Reggae Solid od Schoppel-Wolle. Vlna, která nekouše a pořádně zahřeje

24. 1. 2018

Když vám při pletení nevystačí, začnete možná trochu panikařit, protože tuhle přízi neseženete v každém obchodě. Má ale spoustu výhod. Je lehká, hřeje a vyrábí se ze 100% nekousavé vlny, merina. Řeč je o přízi Schoppel-Wolle Reggae Solid, ze které jsem upletla širokou copánkovou šálu.

Jak už jsem zmínila, příze je lehká, a to díky technice výroby pomocí plstění. Zřejmě ze stejného důvodu nekouše, při pletení hladí ruce a při nošení zas pořádně zahřeje krk.

Vlněná příze mě překvapila svou hutností (jak jinak to nazvat?). Pletla jsem na jehlicích číslo 5, ale během celého dlouhého procesu jsem zalitovala, že jsem nevzala jehlice o číslo větší.

Klubka se prodávají po 50 gramech a o návinu 100 metrů. Na šálu o možná až příliš přehnané šířce a pohodlné délce, která mi umožní jednou kolem dokola obtočit krk a ještě něco zbude, jsem spotřebovala přízi z 8 klubek, tedy necelých 800 metrů vlny.

Vybrala jsem barvu číslo 5100M , kterou výrobce pojmenoval Aqua Mélange.

Příze sama o sobě mi nepřijde nijak zvlášť elastická, a tak bych například s upnutějším svetrem z ní váhala, ale oversized svetry bych si představit dokázala.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr