Zamyšlení nad pletařskými sezonami. Kdy začít plést…?

21. 8. 2017

Znám pletařky, které popadnou jehlice jen v zimě, jiné pletou celoročně. K těm druhým jsem se zařadila spolu s dopleteným topem a říkala si, jak skvělé bude plést v létě jemné šaty a v zimě vlněné svetry. Nedomyslela jsem však jednu věc, totiž rychlost pletení a možné chyby, kterých se sem tam (někdy i častěji) můžu dopustit.


A tak se vám klidně může stát, že letní top, který jste chtěli mít dopletený během toho největšího parna, dokončíte až se začátkem září, kdy se začíná pomalu barvit listí.

To se stalo mně, nepoučenému začátečníkovi, který se nezamýšlel nad změnami počasí nebo rychlostí pletení. K tomu všemu je třeba přičíst nějakou časovou rezervu. V ideálním případě bych chtěla doplést danou věc se začátkem sezony.

Svetr začnu plést v říjnu. A letní šaty v zimě

Nejspíš bych tedy měla začít plést letní top na jaře, abych si ho užila během letní dovolené. Se svetrem bude třeba začít během září nebo října a s letními šaty například koncem zimy. Jediné, co odolá časovým výpočtům, jsou zřejmě ponožky, které můžete nosit téměř celoročně.

Pokud tedy s pletením začínáte, stejně jako já, není ostuda vynechat jednu sezonu a nechat si některé vzory odležet v šuplíku na příští rok.

Vánoční dárky nebo dárky k narozeninám, to jsou kapitoly samy pro sebe, o kterých se zmíním někdy příště. I s nimi už mám své zkušenosti.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr